PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Lala: Duam fitore kundėr Hungarisė

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3919
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Lala: Duam fitore kundėr Hungarisė   Thu Mar 26, 2009 1:55 am

Kapiteni i kombėtares shqiptare, Altin Lala, nė njė intervistė pėr sportiven shqiptare Sporti Shqiptar, ka thėnė se barazimi nuk do ta kėnaqte atė dhe se kombėtarja do tė kėrkojė tri pikė nga ndeshja e radhės kundėr Hungarisė.
Nė ndeshjen e parė kundėr Hungarisė, tė vlefshme pėr kualifikimet nė Botėrorin 2010, Shqipėria pėsoi me rezultat 2-0 nė fushė mysafire, por Lala thotė se kombėtarja kishte bėrė njė paraqitje tė mirė edhe nė ndeshjen e parė, pavarėsisht humbjes.

“Nėse do t’i referohemi takimit tė parė, mund tė them se vetė hungarezėt (po citoj ish-shokun tim tė skuadrės, Hustin) e kanė pranuar qė nė pjesėn e parė ne kemi luajtur mė mirė dhe mund tė kishim shėnuar dhe fituar ndeshjen”, thotė kapiteni Lala.

“Hungaria ka dy lojtarė shumė tė mirė, Hustin dhe Hajnal, pa harruar edhe njė futbollist tė PSV Eindhovenit, qė luan nė krahun e majtė. Nė pėrgjithėsi do tė thosha se nuk janė mė lart se ne, prandaj duhet ta shfrytėzojmė kėtė mundėsi qė tė kapim vendin e dytė”.

Nė pyetjen nėse barazimi do tė ishte njė rezultat i pranueshėm, mesfushori i Hannoverit ka thėnė se ‘barazimi mund tė pranohet si gjysma e tė keqes’.

“Barazimi gjithmonė nuk tė kėnaq, sepse ky sistem tripikėsh nuk ėshtė se tė ngre shumė nė tabelė. Megjithatė, barazimi mund tė pranohet si gjysma e sė keqes”, ka shtuar mesfushori shqiptar./Telegrafi/
Back to top Go down
View user profile
 
Lala: Duam fitore kundėr Hungarisė
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sinan Kastrati:Pėr dhe "kundėr" Rugovės
» Vaksinė e re kundėr gripit tė derrave
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) pėrballoi ēdo sulm tė armiqve kundėr Mirditės Nga:Tomė Mrijaj
» Gjergj Kabashi: Revoltė shqiptare apo "protesta arabe" kundėr aksionit policor "Monstrum" nė Shkup

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: