PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Asus mė i besueshmi

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4137
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Asus mė i besueshmi   Thu Mar 26, 2009 7:29 am



Hulumtimi i kompanisė Rescuecom, e cila merret me mbėshtetje dhe riparim tė kompjuterėve nė tregun e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės dėshmon se gjatė tremujorit tė parė tė kėtij viti kompjuterėt e kompanisė Asus kanė dalė tė jenė mė tė besueshmit.
Lista ėshtė krijuar nė bazė tė thirrjeve tė pėrdoruesve nė raport me kompjuterėt e shitur, derisa vendin e parė e mbajnė Asus me 972 dhe IBM/Lenovo me 348 pikė. Numri i madh i pikėve tė Asusit i regjistrohen numrit tė madh tė shitjeve tė netbookėve Eee nga tremujori i kaluar, mirėpo pritet edhe rėnie gjatė muajve tė ardhshėm, kur kėta laptopė tė fillojnė tė pėrdoren mė shumė dhe t’u nėnshtrohen prishjeve.

Vendin e dytė e mban Apple, e cila vitin e kaluar ka qenė nė maje tė listės. Sipas listės sė Rescuecom nė vendin e tretė ėshtė gjendur Toshiba (172 pikė) dhe Acer nė tė katėrtin me 151 pikė. HP ėshtė nė vendin e pestė (142 pikė), derisa ėshtė interesante se nė listė nuk janė Dell e Sony. Analiza ka tė bėj me tregun amerikan.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Asus mė i besueshmi
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: