PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Lojėrat funksionojnė mė shpejt nė Windows 7 sesa nė Vista

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4142
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Lojėrat funksionojnė mė shpejt nė Windows 7 sesa nė Vista   Thu Mar 26, 2009 7:30 amDuket se sistemi operativ i radhės Windows 7 qysh tani ėshtė njė produkt i pėrpunuar bukur mirė; madje edhe lojėrat funksionojnė njėjtė mirė apo edhe mė shpejt sesa nė Vista.
Djelmoshat nga faqja e portalit PC Perspective kanė bėrė njė nga testet mė tė detajuara sa u pėrket lojėrave nė Windows 7, duke pėrdorė lloj-lloj lojėrash dhe shtatė kartela tė ndryshme grafike. Rezultatet kanė befasuar kėndshėm; Windows 7 punon mė shpejt dhe mė besueshėm, pa u ndaluar, derisa lojėrat nė tė funksionojnė mė shpejt sesa nė sistemin e mėhershėm operativ - Windows Vista.

Sa pėr rikujtim, edhe pse Vista kishte premtuar shumė gjėra kur bėhej fjalė pėr lojėrat kompjuterike, deri mė sot disa lojėra nė kėtė sistem operativ punojnė mė ngadalė sesa nė paraardhėsin e tij, Windows XP. Megjithatė, duket se Windows 7 do tė ndryshojė kėtė traditė, e madje tani pėr tani bėhet fjalė vetėm pėr versionin eksperimental tė tij!

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Lojėrat funksionojnė mė shpejt nė Windows 7 sesa nė Vista
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Pirro Ēako: Ju rrėfej 25 vitet me Invėn, nuk ia fal lidhjen e shpejtė me njė burrė tjetėr

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: