PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Wii kalon kufirin 50 milionėsh

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4200
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Wii kalon kufirin 50 milionėsh   Fri Mar 27, 2009 8:27 amNintendo Wii ėshtė konzola e lojėrave e shitur mė sė shpejti nė histori, pasi qė ėshtė shitur nė mbi 50 milionė njėsi prej paraqitjes sė saj tė parė nė fund tė vitit 2006.
Pėrfaqėsuesit e Nintendos kanė pranuar se nė vitin 2006 para lėshimit nė shitje tė konzolės Wii as nė projeksionet mė optimiste nuk kanė shpresuar pėr njė sukses tė kėtillė.

Si arsye kryesore pėr kėtė sukses nė kompani kanė theksuar orientimin drejt softuerit, respektivisht lojėrat, tė cilat e shesin konzolėn.

Duke theksuar se si Wii ėshtė orientuar nė lojtarė qė kėrkojnė mė pak dhe lojėra mė tė thjeshta, nė kompani kanė thėnė se 20% e ekonomive shtėpiake nė SHBA tė cilat kanė blerė konzolėn Wii, respektivisht rreth tre milionė njerėz, mė herėt nuk kanė pasur asnjė konzolė tė lojėrave.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Wii kalon kufirin 50 milionėsh
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: