PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Hyundai Blue Drive

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4200
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Hyundai Blue Drive   Fri Mar 27, 2009 8:30 amHyundai Motor Company ia ka paraqitur publikut pėr herė tė parė logon – Blue Drive. Ajo pėrbėhet nga njė gjethe e gjelbėr e cila simbolizon ciklin jetėsor tė tokės, derisa ngjyra e kaltėr simbolizon pastėrtinė e oqeanit dhe qiellit.
Modeli i parė i cili nė vete do tė bartė kėtė shenjė ėshtė i30 Blue me teknologjinė inovative ISG (Idle Stop Go). Bėhet fjalė pėr njė sistem i cili ndalė motorin gjatė kohės sa qėndron nė vend, dhe e nis atė sėrish me tė lėvizur me tė cilėn zvogėlohet shpenzimi i karburantit dhe rrjedhimisht emetimi i dyoksid karbonit.

Gama e modeleve Blue Drive sė shpejti do tė zgjerohet edhe mė shumė me modelet tani pėr tani konceptuale Gas-Electric Hybrid, LPI- Electric Hybrid, modelet me motorėt Flex-Fuel, modelet me motorėt CRDi dhe teknologjinė CFP dhe modelet me hidrogjen.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Hyundai Blue Drive
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Intervistė me kritiken e letėrsisė znj. Klara Kodra, dhėnė gazetares sė Blue Sky, Vera Pelaj

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: