PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Scolari: Do tė pensionohem nė Brazil

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3921
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Scolari: Do tė pensionohem nė Brazil   Fri Mar 27, 2009 10:28 am

Menaxheri i shkarkuar i Chelseat, Luiz Felipe Scolari, thotė se nė fund tė karrierės sė tij si trajneri ai dėshiron tė kthehet nė Brazil, tek klubi ‘i zemrės’, Gremio.
Scolari ka vazhduar tė qėndrojė nė Londėr edhe pas shkarkimit tė tij dhe ėshtė lidhur me njė numėr klubesh tė Premierligės.

Por 60-vjeēari dėshiron njė rikthim emocional nė Gremio, klubin e tij tė qytetit nga Porto Alegre, me tė cilin klub fitoi gjashtė trofe brenda tre vitesh (1993-1996).

“Dua ta pėrfundoi karrierėn nė Gremio. Ėshtė klubi im, tė cilin gjithmonė e kam dashur qė si fėmijė dhe ku kam pasur dy periudha tė suksesshme. Por ende nuk e kam idenė se kur do tė mund tė pensionohem”, ka thėnė Scolari.
Back to top Go down
View user profile
 
Scolari: Do tė pensionohem nė Brazil
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: