PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Kosova u pėrfaqėsua si shtet i pavarur

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4200
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Kosova u pėrfaqėsua si shtet i pavarur   Sun Mar 29, 2009 12:59 pm
Kosova ėshtė pėrfaqėsuar si shtet i pavarur dhe sovran nė takimin joformal tė ministrave tė punėve tė jashtme tė Bashkimit Evropian, tė shtunėn, nė Hluboka nad Vltavou tė Ēekisė, ka thėnė shefi i diplomacisė kosovare, Skender Hyseni, pas kthimit tė tij nė Prishtinė.
Ministri i Punėve tė Jashtme tė Kosovės ka thėnė se, shefi i UNMIK-ut Lamberto Zannier nė kėtė takim ka marrė pjesė nė “cilėsinė e vėzhguesit” – ndėrsa ka shtuar se vendit tonė i ėshtė hapur rruga pėr tė qenė pjesė e procesit tė stabilizim-asocimit.

Hyseni po ashtu ka shpjeguar se, Kosova pritet tė jetė pjesė e shteteve qė do tė pėrfitojnė nga lehtėsimi i vizave, ndėrsa ka bėrė tė ditur se pasaportėn e Kosovės shumė shpejt do ta njohė edhe Bosnje-Hercegovina.

Ministri Hyseni ka marrė pjesė nė takimin e ministrave tė BE-sė, pas pėrfundimit tė vizitės sė tij nė New York, ku mori pjesė nė mbledhjen e Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė pėr Kosovėn, ku edhe zhvilloi dhjetėra takime me delegacione tė vendeve tė ndryshme tė botės.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Kosova u pėrfaqėsua si shtet i pavarur
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Murat Jashari: Kosova drejt humnerės
» Ramiz Dėrmaku:KOSOVA, TAHIR ZEMAJ DHE KORBAT E KOMBIT
» Foto tė ndryshme dhe lule
» ME GRYKĖ PUSHKE KĖNDON KOSOVA
» Enver Bytyēi - Kosova digjet, Beogradi dhe Tirana krihen!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: