PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Onlive paralajmėron lojėra nė televizion

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 23
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3143
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Onlive paralajmėron lojėra nė televizion   Tue Mar 31, 2009 9:54 am

Nė njė tė ardhme shumė tė afėrt, tė gjithė adhuruesit e lojėrave, mund tė befasohen nga teknologjia e veēante e cila po pėrgatitet pėr zbavitje me video lojėra, nė televizion.

Pajisja e re do tė mundėsojė qė loja tė kontrollohet dhe tė luhet ‘sipas kėrkesės’ (pay-per-view), pėrmes televizionit, kėshtu qė pėrdoruesit nuk do tė kenė nevojė tė blejnė konsolė tė re, pėr ti shijuar versionet e reja tė lojėrave.

Shėrbimi, i cili ėshtė inovacion i kompanisė Onlive, do tė duhej tė paraqitej nė treg deri nė fund tė vitit 2009, ndėrsa pėrmbajtja pėrfshin njė setup-box tė vogėl (jo mė i madh se Nintendo DS) i cili hyn nė aparatin televiziv dhe lidhjen shtėpiake tė internetit.

Lojtarėt do tė mund tė luajnė lojėra, pa pasur nevojė qė tė instalojnė lojėn, ndėrsa shėrbimi Onlive kohė pas kohe azhurnohet, dhe paraqet pėrmbajtje tė re

_________________
*~Ar*Bi*~As*

Back to top Go down
View user profile
 
Onlive paralajmėron lojėra nė televizion
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» JO, ZOTI RAMA -- ZERI I AMERIKES NUK ESHTE RADIO-TELEVIZION KAFENESHE
» Reagon familja Reka: Tadiq po bėn lojė politike
» E frikshme | Fėmijėt duke luajtur lojėn e pistė tė prerjes sė kokave (Foto/Video)
» Feti Zeneli: "Gjigandi-shkurtabiqi", si lojė antishqiptare

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: