PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Ėndėrron tė shėnoj kundėr Danimarkės

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3592
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Ėndėrron tė shėnoj kundėr Danimarkės   Tue Mar 31, 2009 10:36 am


Pas humbjes dėshpėruese nga Hungaria 0:1 nė ‘Qemal Stafa’, Kombėtarja shqiptare ka mbėrritur nė Kopenhagė, ku tė mėrkurėn do ta zhvillojė ndeshjen kundėr Danimarkės - e vlefshme pėr kualifikimet e Botėrori 2010.

Me tė mbėrritur nė kryeqytetin danez, sulmuesi ekipit kuqezi Besart Berisha nuk ka hezituar tė tregojė se e ka ėndėrr tė shėnojė gol nė pėrballjen e sė mėrkurės kundėr Danimarkės.

Sulmuesi i ekipit danez AC Horsens mezi po pret tė fillojė ‘luftėn’, derisa shpreson qė pėrpjekjet e tij nė ndeshjen kundėr Hungarisė do t’ ia sigurojnė njė vend titullari kundėr Danimarkės.

“Ne do tė pėrballemi me njė kombėtare qe ka lojtarė me pėrvojė, por ne do tė punojmė shumė pėr t’i ndalė. Ėndrra ime ėshtė tė shėnoj kundėr Danimarkės”, ka thėnė Berisha nė njė intervistė dhėnė ueb sajtit zyrtar tė klubit.

Ish sulmuesi i Hamburgut thotė se fitorja e pėrfaqėsueses hungareze nė ‘Qemal Stafa’ nuk ka qenė e merituar.

“Kjo ndeshje ka qenė e rėndėsishme pėr ne me qėllim qė ta mbajmė hapin me kreun, por jemi tė zhgėnjyer. Kemi pasur rastin tė marrim tė paktėn njė pikė. Kemi pasur shumė, por nuk i shfrytėzuam rastet tona. Kam luajtur mirė me sulmuesin e dytė dhe ishim afėr tė shėnojmė, por fatkeqėsisht nuk realizuam”, theksoi kosovari.

Selektorit Arie Haan nė ndeshjen e sė mėrkurės do t’i mungojė mesfushori kosovar Lorik Cana, pėr shkak tė suspendimit.

Pas gjashtė ndeshjeve tė zhvilluara, Shqipėria zė vendin e pestė nė Grupin 1 me gjashtė pikė tė tubuara sa ka Portugalia me njė ndeshje mė pak tė zhvilluar dhe Suedia qė ka luajtur vetėm katėr ndeshje.

Kryesuesi i grupit ėshtė Danimarka qė ka tubuar 10 pikė vetėm pas katėr takimeve dhe ėshtė nė rrugė tė mirė tė sigurojė vizėn pėr kampionatin botėror Afrika e Jugut 2010.

_________________
*~Ar*Bi*~As*

Back to top Go down
View user profile
 
Ėndėrron tė shėnoj kundėr Danimarkės
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sinan Kastrati:Pėr dhe "kundėr" Rugovės
» Vaksinė e re kundėr gripit tė derrave
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) pėrballoi ēdo sulm tė armiqve kundėr Mirditės Nga:Tomė Mrijaj
» Gjergj Kabashi: Revoltė shqiptare apo "protesta arabe" kundėr aksionit policor "Monstrum" nė Shkup
» Ndėrron jetė rapsodi i mirėnjohur Ibish Broja

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: