PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Microsoft shuan enciklopedinė Encarta

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4142
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Microsoft shuan enciklopedinė Encarta   Tue Mar 31, 2009 1:05 pmMicrosoft ka njoftuar se deri nė fund tė vitit ka pėr qėllim qė nė tė tėrėsi tė shuaj faqet enciklopedike tė internetit dhe linjėn e tėrėsishme tė produkteve- Encarta.
Tė gjitha versionet e internetit tė Encartas do tė duhej tė shuheshin deri nė muajin tetor tė kėtij viti, pėrveē asaj nė gjuhėn japoneze e cila do tė jetė nė funksion deri nė fund tė vitit. Gjithashtu do tė ndėrpritet edhe shitja e versioneve pėr studentė dhe premium tė Encartas si produkte tė pavarura tė cilat pėrfshijnė parapagimin nė qasjen online tė enciklopedisė.

Nė lajmėrimin i cili ėshtė paraqitur nė faqet e kompanisė Microsoft theksohet se ky veprim paraqet ndryshime nė formėn nė tė cilėn njerėzit pėrdorin materialet referente. Nė fakt, theksohet se kategoria e enciklopedive tradicionale dhe materialeve referente ka ndryshuar nė masė tė madhe gjatė viteve tė kaluara, respektivisht tani njerėzit kėrkojnė informacionet dukshėm nė mėnyrė tjetėr.

Askund nė formė konkrete nuk ėshtė pėrmendur enciklopedia konkurruese Wikipedia, mirėpo ėshtė e sigurt se kjo enciklopedi e popullarizuar online ka pasur ndikim tė jashtėzakonshėm nė rėnien e interesimit pėr Encartan.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Microsoft shuan enciklopedinė Encarta
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: