PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 E klasa e re Brabus

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4137
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: E klasa e re Brabus   Fri Apr 03, 2009 5:31 amE klasa e re sapo ka dalė, e djemtė nga Brabus veēmė e kanė pėrgatitur versionin e vet.
Pasi qė versioni AMG e Mercedesit tė ri tė klasės E do tė vjen mė pas, tė gjithė vozitėsit pėr tė cilėt E500 nuk ėshtė i shpejtė sa duhet, mund tė blejnė versionin Brabus tė kėtij automjeti.

Si zakonisht, nė tė ėshtė motori V8 i modelit E500, por nga 5.5 ėshtė rritur nė 6.1 litra. Po ashtu nė gjendet edhe elektronika e re si dhe sistemi i ri i ajrosjes, prandaj fuqia prej 388 ėshtė rritur nė 462 kuaj fuqi.

Shpejtėsinė deri nė 100 kilometra nė orė e arrinė pėr 4.7 sekonda, derisa shpejtėsia maksimale ėshtė 305 km/h.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
E klasa e re Brabus
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: