PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Volkswagen Tiguan shpallet automjeti i vitit

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4136
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Volkswagen Tiguan shpallet automjeti i vitit   Fri Apr 03, 2009 5:35 amLexuesit e revistės "AutoBild Allrad" edhe kėtė vit e kanė shpallur Tiguanin si – automjetin e vitit tė Allrad.
Plasmani i jashtėzakonshėm i kėtij automjeti shihet edhe nga statistika e numrit tė automjeteve tė regjistruara nė Gjermani, e cila vėrteton se Volkswagen Tiguan pėr disa muaj rresht ėshtė mė i bindshmi nė kėtė segment tė automjeteve tė terrenit.

Tiguan e ka fituar shpėrblimin nė kategorinė e "Automjeteve sportive dhe tė terrenit deri nė 40.000 euro“ i cili ėshtė dhėnė nė Lepzig nė panairin e automjeteve (AMI) ku deri mė 5 prill Volkswagen do tė ketė premierėn e Golf GTD dhe premierėn gjermane tė modelit tė ri Polo.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Volkswagen Tiguan shpallet automjeti i vitit
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Bale Beka:Festohet perfundimi i vitit shkollor
» Besnik Dizdari: 28 vėllimet e veprės sė Dr. Samimit dhe njė traktat sportiv i vitit 1935
» Beka: 24 raste tė vetėvrasjeve nė gjashtėmujorin e parė tė vitit 2010
» Gani Qarri:Ēlirimi i Shkupit dhe ngritja e Flamurit Kombėtar nga Bajram Daklani mė 12 gusht tė vitit 1912
» Palin, Personi i Vitit - Bush, Personi i Dekadės

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: