PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 APPEL ME NETBOOK TE RI,,,, Oh Zot me e pAS

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3595
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: APPEL ME NETBOOK TE RI,,,, Oh Zot me e pAS   Fri Apr 03, 2009 6:04 am

Mini laptopėt ultra-bartės, apo edhe siē njihen ndryshe edhe si laptop tė dedikuar vetėm pėr internet, NetBooks, janė gjithnjė e mė tė popullarizuar, ndėrsa ēdo ditė e mė shumė prodhuesit e laptopėve, po e synojnė edhe kėtė segment tė tregut.

Laptopėt me internet nė treg janė paraqitur pėr herė tė parė gjatė vitit 2007, ndėrsa nė vitin 2008, janė shitur mbi 10.000.000 laptop tė tillė, tė vegjėl, tė cilėt iu mundėsojnė pėrdoruesve tė publikojnė tė dhėna tė thjeshta, siē janė shfletimi i faqeve tė internetit, dėrgimi dhe pranimi i postės elektronike, dėgjimi i muzikės, si dhe manipulimi me programe tė zakonshme.

Kompjuterėt tė cilėt hyjnė nė kėtė kategori zakonisht janė mė tė lehtė se njė kilogram, thellėsia e tyre ėshtė prej 2,5 centimetrave, dhe ekran me diagonale prej 7 deri nė 10 inē. Ēmimi i tyre sillet diku rreth 199 dhe 599 dollarė, ndėrsa analistėt thonė se gjatė vitit 2009, do tė shiten rreth 20.000.000 laptopė tė tillė.

Modelet e tyre, tė laptopėve me internet, deri tani i kanė prezantuar kompanitė si Asus, Dell, Lenovo, HP, Acer dhe tė tjerėt.

Mirėpo, gjithashtu merret vesh se deri nė fund tė kėtij viti, nė treg do tė paraqitet njė model i ngjashėm edhe nga kompania, Apple, e cila ėshtė lojėtar serioz nė kėto tregje

_________________
*~Ar*Bi*~As*

Back to top Go down
View user profile
 
APPEL ME NETBOOK TE RI,,,, Oh Zot me e pAS
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: