PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Kia Koup

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Kia Koup   Sun Apr 12, 2009 11:07 amAutomjeti i parė ‘kupe’ i kompanisė koreane Kia, karakterizohet me dizajn atraktiv edhe pse pak a shumė ngjanė me Civic. Platforma ėshtė thuajse krejtėsisht e re, e cila duhet tė mundėsoji aftėsi mė tė mira tė vozitjes
Plani pėr ta pushtuar tregun botėror tė automjeteve, nuk mund tė realizohet pa njė model sportiv. Pėr kėtė arsye, Kia i ka kushtuar vėmendje tė veēantė konstruktimit tė kėtij modeli, i cili krahas pamjes sė bukur duhet tė jetė i kėndshėm nė vozitje dhe nuk duhet tė kushtojė shtrenjtė.

Tėrheqja ėshtė me rrotat e para, ndėrsa sa i pėrket motorizimit, do tė ekzistojnė automjete me lloje tė ndryshme tė motorėve benzinė: me 2.0 me 156 KF dhe 2.4 me 173 KF.

Do tė jenė nė dispozicionin automjetet me marshe manuale dhe automatike, te motori mė i dobėt me pesė shkallė (4+R), ndėrsa te automjetet me motorin mė tė fortė me nga njė shkallė mė shumė.

Kia Koup pritet qė premierėn e saj ta pėrjetojė nė panairit automobilistik nė Frankfurt gjatė muajve tė fundit tė kėtij viti.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Kia Koup
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: