PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Chelsea nė finale tė FA Cup

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3921
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Chelsea nė finale tė FA Cup   Sun Apr 19, 2009 9:07 am

Gjysmėfinalja e parė e Kupės FA e zhvilluar tė shtunėn nė Wembley, ndėrmjet Arsenalit dhe Chelseat, ka pėrfunduar me fitoren e Bluve me rezultat prej 2-1.
Topēinjtė ishin skuadra e parė qė hapi rezultatin me anė tė Theo Walcott (18’), megjithatė tė zgjedhurit e Guus Hiddink u treguan tė vendosur duke arritur ta pėrmbysin kėtė rezultat.

Nė minutėn e 33-tė, Blutė i barazuan shifrat me anė tė mesfushorit Florent Malouda dhe ishte ky rezultati i pjesės sė parė.

Gjashtė minuta pa pėrfunduar koha e rregullt, nė skenė doli i rikthyeri nė formė, Didier Drogba, i cili e dėnoi Arsenalin me golin e fitores qė e dėrgon Chelsean nė finale tė FA Cup, ku do tė ndeshet me fituesin e pėrballjes Manchester United-Everton.
Back to top Go down
View user profile
 
Chelsea nė finale tė FA Cup
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: