PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Grygera ruan nderin e Juves

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3919
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Grygera ruan nderin e Juves   Sun Apr 19, 2009 9:08 am

Ndeshja kryesore e sezonit, Derby d’Italia, e zhvilluar tė shtunėn mbrėma nė Stadio Olimpico tė Torinos, ndėrmjet rivalėve tė pėrbetuar tė Serie A, Juventusit dhe Interit, ka pėrfunduar me rezultat tė barabartė prej 1-1.
Kampionėt e Italisė e filluan ndeshjen me dhjetė pikė diferencė nga Zonja e Vjetėr, qė do tė thoshte se vetėm fitorja e Bianconerėve, mund tė mbante ndoshta ende gjallė shpresat pėr ndonjė mrekulli pėr ta fituar Scudetton, cilido rezultat tjetėr i jepte fund ėndrrės edhe ashtu tė zbehtė tė Juventusit.
Pjesa e parė
Gjysma e parė e ndeshjes u zhvillua me njė ritėm energjik qė rrallė shihet nė futbollin italian, mirėpo pėrkundėr lojės aktive nuk pati gola.

Rastin mė tė mirė nė 45 minutat e para e pati Mario Balotelli (11’), kur gjuajtjen e tij e largoi pranė vijės fatale mesfushori i Juves, Tiago.

Njė shans shumė tė mirė pėr skuadrėn vendase e pati Marchionni (33’), i cili dėshtoi tė shėnonte pėrballė Julio Cesar.

Edhe pse Juventusi pati iniciativėn nė pjesėn mė tė madhe tė gjysmės sė parė, njė rast tjetėr shumė tė mirė e pati Luis Figo, i cili u ndal nga portieri Buffon (39’).

Pėrkundėr disa rasteve tjera, sidomos tė vendasve, skuadrat shkuan nė pushim me rezultatin e fillimit tė ndeshjes.
Pjesa e dytė
Fraksioni i dytė i lojės pati njė ritėm mė tė plogėsht nga ana e tė dyja skuadrave, megjithatė pikėrisht nė kėtė pjesė u panė gola.

Pas njė superaksioni tė zikaltėrve: Ibrahimovici hapi lojėn te Muntari, ky i fundit pasoi te SuperMario Balotelli, i cili e mposhti Buffonin (64’).

Pas golit tė pėsuar nervat e Bianconerėve lėshuan dhe pas dy ndėrhyrjeve radhazi tė Tiagos, gjyqtari i lojės tregoi karton tė kuq (76’) duke e lėnė Juven me njė lojtar mė pak nė fushė.

Megjithatė mungesa e njė lojtari nuk u vėrejt aspak te vendasit, tė cilėt ishin dominues nė minutat e mbetura tė ndeshjes, me ē’rast nuk lejuan tė turpėroheshin para tifozėve tė vet.

Ishin minutat e fundit tė ndeshjes (90’+1), dhe pas njė goditje nga kėndi pėr Juventusin, mė sė larti kėrceu mbrojtėsi Zdenek Grygera, i cili shėnoi nė portėn e Julio Cesar, pėr tė ēuar nė kėmbė tė gjithė tė pranishmit nė stadium.

Si do qė tė jetė, ky barazim i konvenon mė shumė Interit, sepse kaloi edhe njė javė dhe zikaltrit janė sėrish dhjetė pikė para bardhezinjve.
Back to top Go down
View user profile
 
Grygera ruan nderin e Juves
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: