PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Roma mė afėr vendit tė katėrt

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3889
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Roma mė afėr vendit tė katėrt   Sun Apr 19, 2009 9:30 am

Roma ka shėnuar fitore kundėr Lecces pėr t’u afruar nė pesė pikė diferencė nga pozita e katėrt e cila ēon nė Ligėn e Kampionėve.
Ndeshja e zhvilluar tė dielėn nė Stadio Olimpico ndėrmjet Romės dhe Lecces ka pėrfunduar me fitoren skuadrės vendase me rezultat prej 3-2.

Giallorossėt arritėn tė krijojnė avantazh tė dyfishtė nė minutat e para tė ndeshjes, mirėpo mysafirėt u treguan tė vendosur duke e barazuar rezultatin, pori ky barazim zgjati shumė shkurtė.

Ende pa filluar mirė ndeshja (3’), kapiteni romak Francesco Totti ia dha avantazhin skuadrės sė tij, ndėrsa dhjetė minuta mė vonė dyfishoi (13’) Matteo Brighi.

Mysafirėt reaguan qė nė pjesėn e parė (31’) pėr tė ngushtuar epėrsinė nė 2-1 me golin e Gianni Munarit. Ndėrsa dhjetė minuta brenda pjesės sė dytė (55’), Dimitrios Papadopoulos e barazoi rezultatin.

Golin e fitores pėr Romėn e shėnoi simboli i skuadrės Francesco Totti nga pika e bardhė (59’).

Me kėtė fitore Roma i ėshtė afruar nė tre pikė Fiorentinės qė mban vendin e pestė dhe gjendet vetėm pesė pikė larg vendit tė katėrt, tė cilin e mban Genoa.
Back to top Go down
View user profile
 
Roma mė afėr vendit tė katėrt
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Historia e lashtė

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: