PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 IPKO tejkalon parashikimet me televizion digjital kabllor

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3744
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: IPKO tejkalon parashikimet me televizion digjital kabllor   Tue Apr 28, 2009 5:25 am


Interesimi i qytetarėve pėr shėrbimin e televizionit kabllor digjital tė Kompanisė Telekomunikues IPKO nė bashkėpunim me platformėn shqiptare DigitAlb, ka tejkaluar tė gjitha parashikimet e kompanisė pėr kėrkesėn e tregut, duke arritur shifrėn prej 20 mije klientėve nė territorin e Prishtinės.
Deri ne fund tė ditės sė sotme dhe pėr mė pak sė 3 javė prej se ėshtė lansuar kjo ofertė, IPKO do tė arrijė tė shesė rreth 20 mijė resivera digjital dhe karta SMART, pėrmes tė cilave konsumatorėt mund tė shikojnė programet mė tė mira dhe sinjalin mė kualitativ televiziv digjital qė ofrohet nė Kosovė.

IPKO lansoi shėrbimin televiziv kabllor digjital pėr rajonin e Prishtinės, ku pėrfshihen edhe Fushė Kosova, Ajvalia dhe Graēanica, me 15 mars.

Interesimi i madh i konsumatorėve pėr shėrbimin kabllor digjital tė IPKO ka ndikuar qė sasia e parė resiverave digjital tė shpenzohet nė tėrėsi deri nė fund tė ditės sė premte, shumė mė shpejtė se ēfarėdo prognoze e deritashme e kėrkesė sė tregut.

IPKO tashmė ka bėrė porosinė e re tė resiverave dhe kartave SMART dhe ato pritet tė arrijnė nė Kosovė pėr njė kohė sa mė tė shkurtėr qė tė jetė e mundshme.

Deri nė arritjen e sasisė sė re tė resiverėve dhe kartelave SMART, IPKO ka vendosur qė tė rikthejė nė platformėn analoge nė rajonin e Prishtinės, Fushė Kosovės, Ajvalisė dhe Gracanicės njė pjesė tė kanaleve televizive.

Kanalet televizive qė do tė rikthehen nė transmetim nė platformėn analoge deri nė arritjen e porosisė sė re tė resiverave digjital janė: RTK, KTV, RTV21, Top Channel, Top News, Klan Kosova, Klan TV, Alsat.

Oferta televizive digjitale e IPKO pėrmban kanalet kryesore te filmave, programeve pėr fėmijė dhe informacionit tė platformės DigitAlb, kanalet sportive tė SuperSport si dhe njė pėrzgjedhje tė televizioneve ndėrkombėtare dhe lokale.

Oferta digjitale e IPKO pėrmban tri pako ku bėjnė pjesė: pakoja Familjare, pakoja e Sportit dhe pakoja Premium e cila pėrmban tė gjitha kanalet televizive digjitale qė ofrohen nė treg.

IPKO ka filluar me platformėn digjitale kabllore me oferta promovuese fillimisht nė rajonin e Prishtinė, por ajo do tė zgjerohet hap pas hapi edhe ne qytetet tjera tė Kosovės. /Telegrafi/

_________________
*~Ar*Bi*~As*

Back to top Go down
View user profile
 
IPKO tejkalon parashikimet me televizion digjital kabllor
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: