PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Ballack: Luajtėm kundėr mė tė mirit dhe merituam finalen

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3920
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Ballack: Luajtėm kundėr mė tė mirit dhe merituam finalen   Fri May 08, 2009 5:15 am

Mesfushori gjerman Michael Ballack mendon se Chelsea meritoi tė kualifikohet nė finalen e Ligės sė Kampionėve dhe se ndjen tė njėjtėn dhimbje si nė finalen e vitit tė kaluar nė Moskė.
Chelsea pėrjetoi njė tronditje tjetėr nė Ligėn e Kampionėve, kur nė minutat shtesė tė ndeshjes gjysmėfinale ndaj Barcelonės, pėsoi njė gol nga Iniesta, duke humbur kėshtu shansin pėr tė udhėtuar nė finalen e Romės.

“Treguam karakter tė shkėlqyeshėm. Luajtėm kundėr njė top-ekipi nė Evropė, ndoshta edhe ekipin mė tė fuqishėm pėr momentin dhe merituam tė shkojmė mė tej”, ka thėnė Ballack.

“Sezonin e kaluar kishim vėrtet njė zhgėnjim tė madh, kur vetėm njė penalti na ndau nga fitimi i trofeut. Mbrėmė pėsuam gol nė minutėn e 93-tė dhe ishte e pabesueshme. Fati nuk ėshtė nė anėn tonė. Vitin e kaluar kishim njė dhimbje, dhe kėtė vit ėshtė sėrish e njėjta”.

“Kupa FA ėshtė rasti i fundit pėr tė fituar trofe kėtė vit dhe do tė pėrpiqemi ta bėjmė kėtė. Kemi punuar shumė, si edhe pėr kėtė ndeshje, dhe duam ta fitojmė kupėn”, ka pėrfunduar mesfushori gjerman.
Back to top Go down
View user profile
 
Ballack: Luajtėm kundėr mė tė mirit dhe merituam finalen
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sinan Kastrati:Pėr dhe "kundėr" Rugovės
» Vaksinė e re kundėr gripit tė derrave
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) pėrballoi ēdo sulm tė armiqve kundėr Mirditės Nga:Tomė Mrijaj
» Gjergj Kabashi: Revoltė shqiptare apo "protesta arabe" kundėr aksionit policor "Monstrum" nė Shkup

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: