PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Shakhtari nė finale

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 4122
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Shakhtari nė finale   Fri May 08, 2009 5:23 am

Shakhtar Donetsk ka shėnuar fitore me rezultat prej 2-1, nė ndeshjen e kthimit tė gjysmėfinales sė Kupės UEFA, kundėr skuadrės tjetėr ukrainase, Dynamo Kyiv, pėr t’u kualifikuar nė finale tė kėsaj gare.
Ndeshja e parė e zhvilluar nė Lobanovsky Dynamo Stadium pėrfundoi me rezultat tė barabartė prej 1-1, dhe me fitore te pėrgjithshme prej 3-2, Shakhtar Donetsk kualifikohet nė finale ku do tė takohet me fituesin nga gjysmėfinalja tjetėr ndėrmjet skuadrave gjermane, Hamburg dhe Werder Bremen.

Vendasit kaluan nė epėrsi me golin e Jadson (17’), mirėpo nė minutat e para tė pjesės sė dyte (47’) mysafirėt barazuan rezultatin me golin e Bangouras.

Kur pritej qė skuadrat tė shkonin nė vazhdime, Ilsinho shėnoi golin e dytė (89’) dhe tė fitores, i cili e dėrgon Shakhtarin nė finalen e Stambollit.
Back to top Go down
View user profile
 
Shakhtari nė finale
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: