PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Werder nė finale tė Kupės UEFA

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 4068
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Werder nė finale tė Kupės UEFA   Fri May 08, 2009 5:24 am

Werder Bremeni ėshtė finalisti i dytė i Kupės UEFA, pasi ka shėnuar fitore me rezultat 3-2 nė ndeshjen e kthimit tė gjysmėfinales gjermane, nė fushė tė Hamburgut.
Vendasit e Hamburgut kaluan tė parėt nė epėrsi me anė tė sulmuesit Ivica Olic, pas 12-tė minutash lojė, ndėrsa Werder Bremen arriti tė barazojė rezultatin qė nė pjesė tė parė me anė tė mesfushorit brazilian Diego (29’),

Dy gola tė shėnuar nė pjesėn e dytė, sė pari nga Claudio Pizzarė nė minutėn e 66-tė, dhe pastaj nga Frank Bauman nė minutėn e 83-tė, ishin tė mjaftueshme pėr t’i dhėnė fitoren Werderit, pavarėsisht edhe njė goli tė vonshėm tė vendasve. Olic shėnoi edhe golin e dytė tre minuta para fundit tė ndeshjes, por kjo nuk mjaftoi pėr tė dėrguar Hamburgun nė finale.

Werderi, kualifikohet pėr nė finale falė mė shumė golave nė udhėtim, pasi rezultati i pėrgjithshėm nga tė dyja ndeshjet ishte 3-3.

Ekipi gjerman nė finale do tė takohet me ekipin ukrainas Shakhtar Donetsk, qė doli fitues nga gjysmėfinalja ukrainase pėrballė Dinamo Kievit.
Back to top Go down
View user profile
 
Werder nė finale tė Kupės UEFA
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: