PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Dunga lė derėn hapur pėr Ronaldon

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 4122
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Dunga lė derėn hapur pėr Ronaldon   Fri May 08, 2009 5:26 am

Trajneri i Brazilit, Dunga, e ka lėvduar rikthimin nė formė tė tė tri herė lojtarit mė tė mirė nė botė, Ronaldo, dhe ka deklaruar publikisht se ende ekziston mundėsia qė 32-vjeēari tė luajė pėr Brazilin.
“Unė gjithmonė kam thėnė se dyert e Kombėtares janė tė hapura pėr secilin lojtar, i cili ėshtė i mirė teknikisht”.

“Ronaldo aktualisht ėshtė nė formė tė shkėlqyer dhe ėshtė duke u pėrcjellė nga stafi teknik (i pėrfaqėsueses sė Brazilit)”, ka thėnė Dunga.

Qė nga rikthimi i tij nė lojė, Ronaldo ka shėnuar 10 gola nė 13 paraqitje pėr Corinthians.

“Ronaldo gjithmonė ka shėnuar gola. Por kjo ėshtė hera e parė qė nga viti 2006 qė ai ka arritur tė luajė mė shumė se nė dhjetė ndeshje radhazi, prandaj pritet qė ai tė progredojė edhe mė shumė”.

“Ai e njeh potencialin e tij. Kėshtu qė, ka mbetur edhe njė vit deri te Kampionati Botėror dhe tė gjithė duhet tė angazhohen pėr ta fituar rastin pėr tė luajtur”, ka shtuar trajneri i Brazilit.
Back to top Go down
View user profile
 
Dunga lė derėn hapur pėr Ronaldon
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Njė orė mėsimi nė njė shkollė tė mesme amerikane, rreth krijimtarisė sė shkrimtares Kozeta Zylo

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: