PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Vazhdon kriza te Juventus

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3790
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Vazhdon kriza te Juventus   Mon May 18, 2009 11:27 am

Skuadra e Juventusit nuk ka arritur mė shumė se njė barazim nė teren vendas kundėr Atalantas.
Zonja e Vjetėr nuk di pėr fitore qė nga java e 29-tė, ndėrsa takimi i zhvilluar tė dielėn nė Stadio Olimpico tė Torinos, ndėrmjet Juves dhe Atalantas, ka pėrfunduar me rezultat tė barabartė prej 2-2.

Porsa filloi ndeshja (2’), mysafirėt kaluan nė epėrsi me golin e Luca Cigarinit.

Vendasit u kthyen nė lojė me golin e Vincenzo Iaquintas nė minutėn e 26-tė, ndėrsa dhjetė minuta mė vonė, Cristiano Zanetti shėnoi njė supergol pėr t’ia dhėnė avantazhin skuadrės bardhezi.

Mirėpo pa pėrfunduar pjesa e parė (44’), mysafirėt u treguan sėrish tė rrezikshėm, ndėrsa Maximiliano Pellegrino e mposhti Buffonin pėr ta barazuar rezultatin.

Nė pjesėn e dytė nuk u shėnua asnjė gol, madje as inkuadrimi nė lojė i Alessandro Del Pieros (62’) dhe David Trezeguet (72’) nuk doli i efektshėm pėr Bianconerėt.

Me kėtė barazim Juve rrezikon ta humbė edhe vendin e tretė nė tabelė, pasi qė Fiorentina ėshtė afruar nė vetėm njė pikė diferencė.
Back to top Go down
View user profile
 
Vazhdon kriza te Juventus
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Vazhdon ikja masive e tė rinjve (Foto)
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...
» Ndue Marku: A mud te reduktohet kriza ekonomike e Gereqise ne nje krize sociale te shoqerise.....

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: