Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Thanks : 0
Pikėt : 3386
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Vazhdon kriza te Juventus   Mon May 18, 2009 11:27 am

Skuadra e Juventusit nuk ka arritur mė shumė se njė barazim nė teren vendas kundėr Atalantas.
Zonja e Vjetėr nuk di pėr fitore qė nga java e 29-tė, ndėrsa takimi i zhvilluar tė dielėn nė Stadio Olimpico tė Torinos, ndėrmjet Juves dhe Atalantas, ka pėrfunduar me rezultat tė barabartė prej 2-2.

Porsa filloi ndeshja (2’), mysafirėt kaluan nė epėrsi me golin e Luca Cigarinit.

Vendasit u kthyen nė lojė me golin e Vincenzo Iaquintas nė minutėn e 26-tė, ndėrsa dhjetė minuta mė vonė, Cristiano Zanetti shėnoi njė supergol pėr t’ia dhėnė avantazhin skuadrės bardhezi.

Mirėpo pa pėrfunduar pjesa e parė (44’), mysafirėt u treguan sėrish tė rrezikshėm, ndėrsa Maximiliano Pellegrino e mposhti Buffonin pėr ta barazuar rezultatin.

Nė pjesėn e dytė nuk u shėnua asnjė gol, madje as inkuadrimi nė lojė i Alessandro Del Pieros (62’) dhe David Trezeguet (72’) nuk doli i efektshėm pėr Bianconerėt.

Me kėtė barazim Juve rrezikon ta humbė edhe vendin e tretė nė tabelė, pasi qė Fiorentina ėshtė afruar nė vetėm njė pikė diferencė.