PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Viola thuajse siguron Ligėn e Kampionėve

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 4122
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Viola thuajse siguron Ligėn e Kampionėve   Mon May 18, 2009 11:28 am

Skuadra e Fiorentinės ka shėnuar fitore minimale nė Stadio Franchi tė Firences kundėr Sampdorias pėr tė bėrė njė hap tė madh drejt sigurimit tė vizės pėr nė Ligėn e Kampionėve pėr sezonin e ardhshėm.
Goli i Alberto Gilardinos i shėnuar nė minutėn e 21-tė pati vlerėn e tre pikėve me ē’rast Fiorentina distancohet pesė pikė nga Genoa qė mban vendin e pestė, dhe ka nevojė pėr vetėm njė pikė kundėr Lecces nė ndeshjen e ardhshme, ose Genoa tė mos fitojė nė Torino, dhe Viola do tė luajė nė garėn mė prestigjioze tė futbollit nė sezonin e ardhshėm.

Gjenovasit nga ana tjetėr nuk kanė mundur tė nxjerrin mė shumė se njė pikė pėrballė Chievos e cila lufton pėr ekzistencė, pasi qė takimi i zhvilluar nė Stadio Ferraris ka pėrfunduar me rezultat prej 2-2.

Nė takimet tjera, Palermo e ka mposhtur Lazion, ndėrsa skuadrat e fundit nė tabelė, ajo e Regginas, Torinos dhe Bolognas kanė shėnuar fitore, pėr ta bėrė edhe mė dramatik pėrfundimin e Kampionatit italian.
Back to top Go down
View user profile
 
Viola thuajse siguron Ligėn e Kampionėve
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: