PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Barca feston titullin me humbje

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 4122
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Barca feston titullin me humbje   Mon May 18, 2009 11:29 am

Kampioni i ri i Spanjės, Barcelona, ka festuar me humbje triumfin nė La Liga, pasi befasisht u mposht me rezultat 2-1 nė ndeshjen e sotme nė fushė tė Mallorcas.
Tė zgjedhurit e trajnerit Pep Guardiola, tė cilėt fituan statusin e kampionėve njė ditė mė herėt, pas humbjes sė mbrėmshme tė Real Madridit nga Villarreali, avancuan tė parėt nė ndeshjen e sotme, me anė tė Samuel Eto’o, nė minutėn e nėntė tė ndeshjes.

Por vendasit u rikthyer nė pjesė tė dytė me golat e Juan Arango (73’), i cili barazoi me anė tė njė goditje fantastike nga gjuajtja e lirė, dhe Cleber Santana, i cili shėnoi 12 minuta para fundit tė kohės sė rregullt.

Eto'o fitoi njė penalti tė dyshimtė nė kohėn shtesė, por dėshtoi tė jetė i saktė nga pika e bardhė.
Back to top Go down
View user profile
 
Barca feston titullin me humbje
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: