PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Interi feston titullin me fitore

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 4161
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Interi feston titullin me fitore   Mon May 18, 2009 11:30 am

Kampioni i konfirmuar i Italisė, Interi, ka festuar titullin me krenari, duke shėnuar fitore me rezultat 3-0 ndaj Sienės nė ndeshjen e sotme tė zhvilluar nė Giuzeppe Meazza.
Edhe pse matematikisht e siguroi titullin qė dje, pas humbjes sė Milanit nė Udinese, Interi nuk lejoi tė ketė befasi as nė ndeshjen e sotme tė zhvilluar nė fushė vendore pėrballė Sienas.

Esteban Cambiaso shėnoi golin e parė nė fund tė pjesės sė parė tė ndeshjes (44’), ndėrsa fitoren e bindshme e vulosėn Mario Ballotelli, shtatė minuta pas fillimit tė pjesės sė dytė, dhe Zlatan Ibrahimovic, 14 minuta para fundit tė ndeshjes (76’).

Me edhe dy ndeshje tė mbetura deri nė fund tė sezonit, Interi konfirmohet si kampion me 10 pikė epėrsi ndaj Milani.

Titulli ėshtė i katėrti radhazi pėr Interin, pėrfshirė kėtu edhe titullin ‘e marrė’ nga Juventusi, pas skandalit tė montimit tė ndeshjeve nė sezonin 2005/06, dhe i 17-ti nė pėrgjithėsi nė ligėn italiane.

Triumfi ėshtė i pari nė Serie A edhe pėr trajnerin Jose Mourinho, i cili kėshtu bėhet me trofe tė tri kampionateve (portugez, anglez dhe italian).
Back to top Go down
View user profile
 
Interi feston titullin me fitore
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: