PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Marseille humb derbin dhe kreun

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 4161
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Marseille humb derbin dhe kreun   Mon May 18, 2009 11:31 am

Ekipi i Lorik Canės, Olimpique Marseille, ka pėsuar njė goditje nė shpresat pėr tė fituar titullin e kėtij sezoni, pasi u mposht me rezultat 3-1 nė fushė tė vet nė derbin francez pėrballė Lyonit, duke humbur kėshtu edhe kreun e tabelės, ku nga mbrėmė ėshtė ngjitur Bordeaux.
Kampioni nė fuqi i ligės franceze, Lyoni, kaloi nė epėrsi tė dyfishtė qė nė pjesėn e parė tė ndeshjes, me tė dy golat e shėnuar nga sulmuesi francez Karim Benzema (31’ dhe 43’), tė parin nga penaltia.

Vendasit shtuan shpresat pėr tė nxjerrė sė paku njė pikė nga kjo ndeshje, kur Sylvain Wiltord shėnoi nėntė minuta para fundit tė kohės sė rregullt, por njė gol i shėnuar nga Juninho nė minutat shtesė tė ndeshjes vulosi ēdo dilemė rreth fituesit.

Me tre pikėt e reja, Lyoni mbledh 67 pikė dhe mban gjallė shpresat pėr vendin e dytė, qė dėrgon nė Ligėn e Kampionėve, ku tash ndodhet Marseille me 71 pikė. Bordeaux, qė dje shėnoi fitore nė fushė tė Le Mans, ka marrė kreun e ligės franceze, kur deri nė fund tė sezonit kanė mbetur edhe dy xhiro.
Back to top Go down
View user profile
 
Marseille humb derbin dhe kreun
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: