PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Irani ndalon qasjen nė Facebook nė prag tė zgjedhjeve presidenciale

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4344
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Irani ndalon qasjen nė Facebook nė prag tė zgjedhjeve presidenciale   Wed Jun 03, 2009 9:45 amQeveria iraniane shkurtimisht e ka ndaluar qasjen nė Facebook pėr disa ditė para zgjedhjeve presidenciale nė kėtė vend, njofton agjencia iraniane e lajmeve.
Me kėtė hap qeveria, gjoja, dėshiron tė parandalojė mundėsinė qė kandidati reformist Mir Hossein Mousavi ta shfrytėzojė kėtė faqe shoqėrimi online pėr fushatė tė tij.

Nga Facebook ka ardhur paralajmėrimi nė tė cilin thuhet se janė tė dėshpėruar me njė ndalesė tė tillė, posaēėrisht kur votuesit cdo ditė e mė shumė kėrkojnė informata pėr zgjedhjet dhe kandidatėt nė internet, Nga Teherani, megjithatė ende nuk ka ardhur asnjė koment nė lidhje me kėtė veprim.

Facebook aktualisht ka 175 milionė pėrdorues nė mbarė botėn. Iranianėt tė cilėt tentojnė t’i qasen kėtij rrjeti online ndeshen me porosinė nė tė cilėn shkruan: "Qasja nė kėtė faqe nuk ėshtė e mundur".

Mir Hossein Mousavi, ish kryeministėr iranian, ėshtė njėri prej konkurrentėve tė mė tė fortė tė presidentit aktual Mahmoud Ahmadinejad nė zgjedhjet e ardhshme. Faqja e tij nė Facebook ka mbi 5.000 adhurues.

Qasja nė Facebook nga Irani sėrish ėshtė rikthyer pas disa orėve ndėrprerje.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Irani ndalon qasjen nė Facebook nė prag tė zgjedhjeve presidenciale
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: