PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Microsoft lėshon Service Pack 2 pėr Vistan

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4344
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Microsoft lėshon Service Pack 2 pėr Vistan   Thu Jun 04, 2009 2:37 pmMicrosoft, siē edhe ka paralajmėruar, ka lėshuar Service Pack 2 pėr sistemin e vet operativ Vista. Gjithsesi u rekomandojmė tė gjithė pėrdoruesve tė instalojnė kėtė pėrmbledhje arnimesh dhe pėrmirėsimesh.
Nė mėnyrė qė tė instaloni SP2, sė pari nė Vista duhet tė keni tė instaluar Service Packun e parė (SP1). SP2 nė versionin pėr Vistan 32-bitėshe ka rreth 380 megabajt dhe sjell mbėshtetje pėr harduerin e ri si dhe pėrmirėson gabime dhe lėshime tė shumta tė sigurisė tė cilat janė gjetur pas daljes sė Service Packut tė parė.

Listėn komplete tė risive nė SP2 mund ta gjeni nė faqet zyrtare tė kompanisė Microsoft, e nė mesin e ndryshimeve mė tė rėndėsishme janė mbėshtetja pėr Bluetooth e Wi-Fi, mundėsia e incizimit tė dhėnave nė mediumet Blu-ray, kėrkim mė i pėrmirėsuar dhe mbėshtetje pėr procesorėt 64-bitėsh tė kompanisė VIA.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Microsoft lėshon Service Pack 2 pėr Vistan
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: