PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Red Hat padit Zvicrėn

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4292
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Red Hat padit Zvicrėn   Fri Jun 05, 2009 2:25 pmRed Hat dhe 18 kompani tjera padisin qeverinė e Zvicrės pėr nėnshkrim tė marrėveshjes me kompaninė gjigante Microsoft, gjoja pa konkurrim publik.
Qeveria zvicerane ėshtė gjetur nė shėnjestėr tė Red Hat dhe 18 kompanive tjera pėr shkak tė marrėveshjes mė Microsoftin e cila supozohet tė ketė qenė marrėveshje e drejtpėrdrejt. Organet pėrgjegjėse pėr zhvillim dhe logjistikė kanė nėnshkruar marrėveshje trevjeēare me Microsoftin me vlerė prej 12.8 milionė dollarė pėr vit.

Pasi qė pėr kėtė punė mė herėt nuk ėshtė shpallur konkurs, Red Hat dhe kompanitė tjera vlerėsojnė se alternativat open source ndaj zgjidhjeve tė Microsoftit janė pėrjashtuar nė mėnyrė tė padrejtė nga konkurrenca.

Nga qeveria zvicerane porosisin se nuk kanė pasur alternativė tė vėrtetė ndaj Microsoftit, mirėpo Red Hat gjithsesi kėrkon prishjen e marrėveshjes dhe rifillimin e konkursit pėr kėtė punė.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Red Hat padit Zvicrėn
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: