PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Fotoaparate verore nga Sony

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4349
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Fotoaparate verore nga Sony   Fri Jun 05, 2009 2:26 pmSony ka paralajmėruar dy fotoaparate Cybershot tė dedikuara pėr publikun qė dėshiron qė parametrat e fotografimit t’i lihen krejt automatizmit.
Modelet Cybershot W180 i W190 janė fotoaparate digjitale tė thjeshta dhe tėrėsisht tė automatizuara. Nė tė dy modelet janė integruar teknologjitė e njohjes dhe fokusimit tė fytyrės sė personit i cili fotografohet dhe integrimi i teknologjisė mė tė fundit tė quajtur Smile Shutter. Smile Shutter automatikisht bėn fotografi nė atė moment kur njeh buzėqeshjen nė fytyrėn e personit i cili fotografohet.

Tė dy fotoaparatet shfrytėzojnė stabilizimin elektronik tė fotografisė tė cilėn nė Sony e quajnė SteadyShot dhe lavdėrohen me ndjeshmėrinė e lartė prej 3.200 ISO.

W180 e W190 kanė objektiv tė njėjtė me zmadhim tė trefishtė tė kuadrit, mirėpo modeli W180 ofron 17x zmadhim digjital derisa modeli W190 ofron 18x zmadhim digjital.

Dallimi nė mes tė modeleve ėshtė edhe rezolucioni i ēipit CCD i cili tek W180 ėshtė 10.1 megapiksela, derisa tek W190 ėshtė 12.1 megapiksela.

Tė dy aparatet do tė dalin nė shitje gjatė muajit korrik tė kėtij viti.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Fotoaparate verore nga Sony
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: