PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Bing – konkurrenti i ri i Google

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4383
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Bing – konkurrenti i ri i Google   Fri Jun 05, 2009 2:27 pmNga Microsofti kanė vėrtetuar lansimin e shėrbimit tė tyre tė ri pėr kėrkim tė internetit, ai do tė thirret Bing.
Sistemi, sipas pohimeve tė Microsoftit, ėshtė i bazuar nė “sistemin e vendosjes” me tė cilin krijohet njė qasje tėrėsisht e re e kėrkimit tė internetit. Mėnyra nė tė cilėn Bing funksionon do tė duhej tė lehtėsojė pėrdoruesve kėrkimin e internetit, por edhe tė ofrojė rezultate mė tė sakta tė kėrkimit.

“Makinat e sotme tė kėrkimit tė internetit me tė madhe u ndihmojnė njerėzve nė shfletimin e internetit dhe gjetjen e informatave, por nuk janė edhe aq tė dobishme kur pėrdoruesve u duhet ndihmė pėr t’i pėrdorur ata informata”, ka deklaruar shefi ekzekutiv i Microsoftit, Steve Ballmer.

“Bing ėshtė hapi i parė nė pėrpjekjen afatgjate tė Microsoftit pėr tė lehtėsuar kėrkimin dhe shfrytėzimin e informatave nga interneti”, ka shtuar ai.

Nga risitė tė cilat i sjell Bing vlen tė veēohet Best Match e cila ndan rezultatet mė tė mira tė kėrkimit, Quick Preview i cili duke kaluar me kursorin e miut mbi tė hap njė dritare me informata shtesė dhe Web Groups pėr grupimin e rezultateve nė mėnyrė intuitive.

Bing do tė jetė tėrėsisht operacional dhe nė dispozicion pėr pėrdorim nė mbarė botėn prej datės 3 korrik tė kėtij viti.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Bing – konkurrenti i ri i Google
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: