PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Lansohet makina e kėrkimit nga Microsoft

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4292
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Lansohet makina e kėrkimit nga Microsoft   Fri Jun 05, 2009 2:29 pmMakina e re e kėrkimit tė internet nga kompania Microsoft me emrin Bing qė prej tani ėshtė nė dispozicion tė gjithėve, mirėpo nga premtimet tė cilat i kemi dėgjuar nga Microsoft, Bing megjithatė nuk ka realizuar shumė.
Bing aktualisht ėshtė nė dispozicion nė disa versione. Nė disa shtete paraqitet versioni i plotė, me opsione tė kėrkimit tė video materialeve, tiketave dhe blerjeve, derisa disa pėrdorues mund tė shohin njė version tė kryqėzuar e cila mund tė kėrkoj vetėm internetin dhe fotografitė.

Arsye pėr kėtė ėshtė fakti se Bing ėshtė shumė i ngjashėm me makinėn e vjetėr tė kėrkimit tė kompanisė Microsoft, atė Live.com (e cila tani automatikisht tė ridrejton nė adresėn e Bing).

Rezultatet janė identike, derisa nuk ka shumė risi, posaēėrisht kur bėhet fjalė pėr organizimin mė tė mirė tė rezultateve pėr tė cilėn gjė ėshtė pėrfolur shumė nė paralajmėrimet fillestare.

Risitė janė shumė tė vogla: nėse kaloni me mi mbi njė nga rezultatet e ofruara, do tė fitoni njė pamje tė pėrmbajtjes, derisa video materialet do tė hapen vetvetiu nė mėnyrė automatike.

Nėse zgjidhni Shtetet e Bashkuara tė Amerikės si lokacion tuajin, do tė ju hapet organizimi mė i mirė i rezultateve, tė cilat janė tė ndara sipas temave. Nuk jemi shumė tė sigurt se si do tė duket kjo nė fund, derisa vet makina e kėrkimit Bing ėshtė nė fazėn e saj tė hershme tė zhvillimit, kėshtu qė duhet tė pritet nėse Microsoft do tė shtoj ndonjė mundėsi interesante gjatė muajve nė vijim.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Lansohet makina e kėrkimit nga Microsoft
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Aksidenti i Xhorxh Majkėll, zbulohet makina luksoze e shkatėrruar

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: