PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Ndėrpritet prodhimi i VW Golf I

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4344
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Ndėrpritet prodhimi i VW Golf I   Fri Jun 05, 2009 2:31 pmDitėt e City Golfit, pothuajse tė gjitha kopjeve tė serisė sė plotė Golf tė cilėt qė prej viteve tė 70-ta tė shekullit tė kaluar janė prodhuar nė Gjermani, janė tė numėruara pasi qė fabrika e Volkswagenit nė Republikėn e Afrikės sė Jugut ka vendosur tė ndėrpresė prodhimin gjatė vitit tė ardhshėm.
Udhėheqėsi i Volkwsagenit nė kėtė Republikė David Powels ka thėnė se kapacitetet e fabrikės janė tė nevojshme pėr prodhimin e modeleve Jetta dhe Polo.
Golfi I ėshtė njė prej automjeteve mė tė adhuruara nė kėtė vend qė prej vitit 1984 kur edhe ka filluar tė prodhohet atje.
Fabrika nė Uitenhage vetėm nė vitin 2008 ka prodhuar pothuajse 92.000 automjete tė kėtij modeli.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Ndėrpritet prodhimi i VW Golf I
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: