PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Kina bllokon qasjen pėr Twitter e Flickr...

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4344
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Kina bllokon qasjen pėr Twitter e Flickr...   Fri Jun 05, 2009 2:32 pmKina dje pa paralajmėrim tė veēantė ka bllokuar qasjen nė shumicėn e komuniteteve shoqėrore online siē janė Twitter e Flickr si dhe makinės sė re tė kėrkimit siē ėshtė Bing.
Sigurisht kjo gjė ėshtė bėrė pėr tė evituar mundėsinė e publikimit tė shumė gjėrave nė njėzetvjetorin e masakrės nė sheshin Tiananmen, e cila ka ndodhur mė 4 qershor tė vitit 1989, autoritetet kineze kanė vendosur qė pėr banorėt e Kinės tė bllokohen tė gjitha faqet tė cilat u janė dukur si tė rrezikshme.

Nė praktikė kjo i bjen gjysma e internetit, prandaj janė bllokuar YouTube, Wordpress, Twitter, Flickr e shumė shėrbime tjera tė shumta, e madje edhe makina e re e kėrkimit tė Microsoftit, e cila vetėm para dy ditėsh ka nisur punėn.

Tani pėr tani nuk ka njoftime zyrtare nga autoritetet kineze pėr bllokadėn, por supozohet se bllokada do tė merr fund pas 4 qershorit tė kėtij viti.

www.twitter.com

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Kina bllokon qasjen pėr Twitter e Flickr...
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: