PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Fjalėt mė infektuese nė internet

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4344
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Fjalėt mė infektuese nė internet   Fri Jun 05, 2009 2:33 pmGjasat mė tė mėdha qė kompjuteri juaj tė infektohet me virus i keni nėse me ndonjėrėn prej makinave tė kėrkimit tė internetit shkruani fjalėt "Free Music Downloads", "Lyrics" dhe "Screensavers", ka tėrhequr vėmendjen kompania pėr siguri nė internet McAfee.
Nė tė njėjtėn rast McAfee ka theksuar se fjala e fundit ėshtė mė e rrezikshmja, sepse 60 pėr qind e rezultateve tė kėrkimit nė vete pėrmbajnė kode dashakeqe. Nėse klikoni nė rezultatin pėr kėrkimin e fjalės “free”, gjasat qė tė infektoni kompjuterin tuaj me ndonjė virus janė 21 pėr qind.
McAfee ka bėrė ndarjen e fjalėve tė rrezikshme edhe sipas kategorive. Gjithashtu, ekziston ndarja e fjalėve infektuese sipas shteteve, sipas tė cilės ndarje britanikėt duhet tė janė tė kujdesshėm me pėrdorimin e fjalės "Bebo", francezėt me atė "poker", derisa spanjollėt me "Anatomia de grey".
Nga personat e famshėm, para tė gjithėve do tė iu “infektojė” Brad Pitt, kėshtu qė zonja, kujdes kur shkruani emrin e tij nė tastierė dhe nė makinė kėrkimi.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Fjalėt mė infektuese nė internet
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: