PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Konferencė e pėrvitshme e softuerit nė UP

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4344
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Konferencė e pėrvitshme e softuerit nė UP   Fri Jun 05, 2009 2:34 pmDuke filluar nga ky vit, ēdo vit, nė Universitetin e Prishtinės do tė organizohet konferenca vjetore nė lėmin e informatikės.
Universiteti i Prishtinės dhe “Organizata kosovare e softuerit tė lirė dhe tė hapur” (FLOSS Kosova) kanė nėnshkruar tė mėrkurėn njė marrėveshje nė lidhje me kėtė konferencė, njofton e pėrditshmja kosovare Koha Ditore.

Marrėveshja ėshtė nėnshkruar nė mes tė rektorit tė UP-sė Enver Hasani dhe Flakron Bytyqit nga organizata FLOSS Kosova. Tė pranishėm me rastin e nėnshkrimit tė marrėveshjes ishin edhe zėvendėsministri i Ministri i Energjetikės dhe Minierave, Blerim Rexha dhe James Mike Dupont, anėtar i bordit tė organizatės (FLOSS Kosova).

Me rastin e nėnshkrimit tė marrėveshjes, rektori Hasani ka thėnė se me kėtė marrėveshje nuk do tė pėrfitojnė vetėm studentėt dhe profesorėt e UP-sė, por edhe bizneset dhe qeveritė nė vend e rajon.

“Kosova ka njė tė ardhme nė teknologjinė informative dhe ne si universitet duam tė marrim rolin e katalizatorit tė zhvillimit tė vendit nė kėtė lėmė”, ka thėnė Hasani.

Ndėrkaq, James Mike Dupont, anėtar i bordit tė organizatės (FLOSS Kosova), ka thėnė se nė tė ardhmen jo vetėm nė Kosovė, por edhe nė rajon Kosova do tė jetė qendėr e zhvillimit teknologjik.

Meqė kjo konferencė sipas nėnshkruesve tė marrėveshjes, do tė bėhet tradicionale nė UP, Dupont ėshtė shprehur se pėr ēdo vit do tė hapen mundėsi tė reja dhe do tė promovohet softueri.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Konferencė e pėrvitshme e softuerit nė UP
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: