PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Vjen Opera 10 Beta 1

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4349
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Vjen Opera 10 Beta 1   Fri Jun 05, 2009 2:35 pmKompania norvegjeze Opera Software me vite tė tėra po pėrpiqet tė arrij konkurrentėt e saj nė treg, mirėpo pėrkundėr karakteristikave tė mira tė softuerit tė saj, kjo nuk po i shkon edhe aq pėr dore.
Versioni mė i ri i Operas, i paraqitur nė 10 Beta 1, do tė mund t’i sillte kompanisė ndonjė pėrqindje mė tė madhe.

Opera mė e re u ofron pėrdoruesve paketėn e pėrmirėsuar tė aplikacioneve tė uebit nė njė vend – shfletues klasik i pėrmbajtjeve tė internetit, aplikim tė postės elektronike, klient RSS dhe aplikacion pėr shkarkimin e dosjeve torrent.

Pos kėsaj, Opera i ėshtė nėnshtruar edhe disa ndryshimeve kozmetike, kėshtu qė pamja standarde e shfletuesit do tė thoshim se ėshtė modernizuar. Sipas paralajmėrimeve nga tabori i Operas, pamja e kėtij shfletuesi nė fund do tė jetė edhe mė e bukur.

Nga shtojcat standarde me tė cilat pėrdoruesit tanimė janė mėsuar brenda shfletuesit gjendet opsioni Speed Dial i cili tani ėshtė rritur nė 25 faqe maksimale nė paraqitje, derisa edhe vet pamja mund tė personalizohet nė masė tė madhe. Madje i ėshtė pėrmirėsuar edhe mėnyra e punės Opera Turbo e cila do tė jetė shumė e dobishme pėr pėrdoruesit me lidhje tė dobėta tė internetit.

Operan 10 Beta 1 mund ta shkarkoni nga adresa www.opera.com/browser/download

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Vjen Opera 10 Beta 1
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: