PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 iPhone 3GS nė shitje nga muaji korrik

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4344
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: iPhone 3GS nė shitje nga muaji korrik   Tue Jun 09, 2009 2:48 pmNė konferencėn WWDC ėshtė paraqitur iPhone 3GS (S ėshtė pėr shpejtėsi) i cili nė shitje do tė del gjatė muajit korrik.

Apple nė konferencėn WWDC tė mbajtur dje ka paraqitur shumė risi, mirėpo mė interesantja padyshim ėshtė i riu iPhone 3GS.

Vet dizajni fizik i pajisjes ka mbetur i njėjtė me modelin aktual 3G, mirėpo thashethemet kanė dalė tė jenė bukur tė sakta sa u pėrket risive harduerike.

Pajisja lexon faqet e internetit 2.9 herė mė shpejtė se modeli 3G, 3.6 herė mė shpejtė shfleton dokumentet Excel, 2.4 herė mė shpejtė lexon lojėrat si dhe hap aplikacionin pėr porosi 2.1 herė mė shpejtė. Pėr vet harduerin nuk ėshtė bėrė fjalė. Telefoni ka fotoaparat prej 3 megapikselash me auto-fokus, opsionin makro dhe mundėsinė e incizimit tė video materialeve nė rezolucion VGA dhe 30 fotografi nė sekondė. Prej tani ėshtė mbėshtetur edhe HSPA mė i shpejtė prej 7.2 Mbps.

Risi ėshtė edhe Voice Control, mundėsia e thirrjes dhe udhėheqjes me zė, vet iPhone mund tė pėrgjigjet nė emrin e kėngės, e nė tė ėshtė integruar edhe mbėshtetja pėr Nike+.

Sikur edhe siē thoshin thashethemet e shumta, pajisja posedon kompasin digjital si aplikacion tė veēantė, mirėpo si funksionalitet ėshtė integruar edhe nė Google Apps.Sistemi operativ natyrisht ėshtė iPhone OS 3.0, i cili pėr pronarėt e pajisjeve tė tanishme fillon shpėrndarjen nga 17 qershori nėpėrmes iTunes, pa pagesė pėrveē pėr iPod Touch. Bateria ėshtė mė e qėndrueshme nė krahasim me 3G – 5 orė tė bisedės 3G, 12 orė 2G, 30 orė dėgjimi tė muzikės, 10 orė tė shikimit tė video materialeve dhe 9 orė tė shfletimit tė internetit me anė tė rrjetit WiFi. Me gjithė kėto, ėshtė gjetur vend edhe pėr kriptim harduerik tė dhėnave.

Dhe nė fund ēmimet, iPhone 3GS (16 GB) kushton 199 dollarė, derisa modeli me kapacitet prej 32 GB 299 dollarė.

iPhone 3G edhe mė tutje mbetet nė ofertė, por vetėm versioni prej 8-gigabajt me ēmim prej 99 dollarėsh. iPhone i ri fillon shitjen mė 19 korrik tė kėtij viti.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
iPhone 3GS nė shitje nga muaji korrik
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: