PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Butragueno kthehet te Real Madridi

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3791
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Butragueno kthehet te Real Madridi   Fri Jun 12, 2009 5:44 am

Legjenda e Real Madridit, Emilio Butragueno, ėshtė kthyer te Los Merengues pasi i ėshtė dhėnė njė pozitė nga presidenti Florentino Perez.
45-vjeēari kthehet nė Bernabeu tre vite pasi ishte larguar nga posti i zėvendėspresidentit dhe tani do ta luajė rolin e Drejtorit pėr Marrėdhėnie Institucionale.

Butragueno ka qenė lojtar i Real Madridit gjatė viteve 1984-1995, duke u paraqitur 341 herė me fanellėn e Mbretėrve dhe duke shėnuar 123 gola.

Butragueno ka qenė pjesė e pesėshes legjendare tė pėrbėrė nga: Manolo Sanchis, Martin Vazquez, Michel, Miguel Pardeza dhe Butragueno.
Back to top Go down
View user profile
 
Butragueno kthehet te Real Madridi
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: