PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Laporta: Ne krijojmė, tė tjerėt blejnė

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 4122
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Laporta: Ne krijojmė, tė tjerėt blejnė   Fri Jun 12, 2009 5:54 am

Presidenti i Barcelonės, Joan Laporta, ka thėnė se klubi katalanas krijon lojtarė mė tė mirė nė botė, derisa rivali i tyre, Real Madrid, blen lojtarėt mė tė mirė.
Klubi mbretėror tashmė ka kompletuar transferimin e Kaka, ndėrsa ėshtė nė prag tė transferimit edhe tė Cristiano Ronaldos, qė do tė bėhet transferi mė i shtrenjtė nė historinė e futbollit.

Pas 160 milionė eurove tė harxhuara pėr disa ditė nga Reali nė dyshen e Lojtarėve mė tė Mirė, Laporta ka reaguar duke pyetur se nga vijnė paratė pėr transferimet e tilla.

“Ne jemi njė klub qė krijojmė lojtarė tė cilėt bėhen Futbollistė mė tė Mirė tė Vitit sipas FIFAs, derisa tė tjerėt i blejnė lojtarėt e tillė. Barcelona ka njė model tjetėr tė zhvillimit. Ne kemi stabilizuar njė model tė punės sė vazhdueshme, derisa tė tjerėt kanė njė model tė harxhimit tė kohėpaskohshėm pėr tė qenė garues”, ka thėnė Laporta.

“Pėr momentin Madrid po angazhon vetėm futbollistė tė njohur dhe do ta ketė vėshtirė t’i kombinojė tė gjithė nė fushė. Nuk dua tė jem mos-respektues, por tė gjithė pyeten? Prej nga erdhėn tė gjithė kėto para pėr mega-transferime?”, ka shtuar mes tjerash presidenti i Barēės.
Back to top Go down
View user profile
 
Laporta: Ne krijojmė, tė tjerėt blejnė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: