PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Zyrtare: Benzema nėnshkruan me Real Madridin

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 4122
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Zyrtare: Benzema nėnshkruan me Real Madridin   Thu Jul 02, 2009 10:11 am

Vetėm disa orė pasi mohoi se kishte arritur marrėveshje me Real Madridit, pėr tė hequr dorė nga shėrbimet e sulmuesit Karim Benzema, Olimpique Lyon del me njė deklaratė krejt ndryshe, duke konfirmuar se marrėveshja nė fakt ėshtė arritur.
Nė deklaratėn e fundit tė lėshuar nė faqen zyrtare tė klubit, thuhet se sulmuesi do t’i kushtojė Realit 35 milionė euro pėr fillim, e cila nė varėsi tė paraqitjeve tė lojtarit do tė mund tė shkojė deri nė 41 milionė.

“Disa ditė mė herėt, Karim Benzema e kishte informuar presidentin Jean Michel Aulas se ai dėshironte t’i bashkohet Real Madridit, qė ka qenė gjithmonė klubi i dytė i preferuar pas Lyonit. Por kjo ndodhi mė herėt se qė ėshtė pritur”, thuhet nė deklaratė.

“Olimpique Lyon ka pranuar vendimin e Benzema dhe negocioi pėr kushtet e transferimit, tė cilat i kanė kėnaqur tė dyja palėt”, shtohet mė tej.

Benzema ėshtė pėrforcimi i katėrt i Realit kėtė sezon, pasi te klubi mbretėror tashmė kanė arritur dy ish-futbollistėt mė tė mirė nė botė, mesfushorėt Kaka dhe Cristiano Ronaldo, si dhe mbrojtėsi Raul Albiol.
Back to top Go down
View user profile
 
Zyrtare: Benzema nėnshkruan me Real Madridin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: