PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Zyrtare: Materazzi vazhdon kontratėn me Interin

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 4122
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Zyrtare: Materazzi vazhdon kontratėn me Interin   Thu Jul 02, 2009 10:12 am

Mbrojtėsi i Interit, Marco Materazzi, ka nėnshkruar kontratė tė re me klubin italian, e cila do ta mbajė atė nė Giuseppe Meazza edhe pėr tre sezone tė tjera.
“Inter dhe Marco Materazzi bėjnė tė ditur se me anė tė pajtimit tė dyanshėm ėshtė arritur marrėveshje pėr vazhdimin e kontratės e cila do ta lidhė lojtarin nė klub deri mė 30 qershor 2012”, thuhet nė deklaratėn zyrtare tė Interit

35-vjeēari i ėshtė bashkuar nerazurėve nė vitin 2001 nga Perugia dhe ka kontribuar nė katėr titujt e fundit tė kampionit nė Serie A, megjithėse sezonin e fundit ai bėri vetėm 15 paraqitje nė tė gjitha garat nėn drejtimin e Jose Mourinho.

Mbi tė gjitha, ai ka bėrė 245 paraqitje pėr Interin, duke shėnuar 20 gola, ndėrsa po ashtu ishte shtyllė kyēe e triumfit tė Italisė nė Kupėn Botėrore 2006.
Back to top Go down
View user profile
 
Zyrtare: Materazzi vazhdon kontratėn me Interin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: