PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Lyoni interesohet pėr Van Nistelrooy

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 4068
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Lyoni interesohet pėr Van Nistelrooy   Thu Jul 02, 2009 10:56 am

Mediat spanjolle shkruajnė se Lyoni ėshtė i interesuar tė nėnshkruajė me sulmuesin e Real Madridit, Ruud Van Nistelrooy, pėr tė zėvendėsuar Karim Benzema i cili ka lėvizur nė tė njėjtin drejtim, por nė kahen e kundėrt.
Marca ka shkruar se ekipi francez nė fillim ishte interesuar pėr njė sulmues tjetėr tė Realit, holandezin tjetėr Klaas-Jan Huntelaar, por ai kishte refuzuar mundėsinė pėr t’iu bashkuar ekipit francez, me Milanin dhe Manchester United tė interesuar pėr tė.

Me refuzimin e Huntelaar, presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas, kishte kėrkuar nga homologu i tij spanjoll Florentino Perez tė pėrpiqet tė bindė Van Nistelroyn, t’i bashkohet ekipit francez.

33-vjeēari, i cili kaloi nė Real Madrid gjatė verės sė vitit 2006, ka thėnė se ai do tė dėshironte tė vazhdojė me klubin spanjoll, por do ta ketė tė vėshtirė tė gjejė vend nė formacionin e parė pas arritjes sė Benzema.

Nistelrooy, i cili mungoi pjesėn mė tė madhe tė sezonit tė fundit, pėr shkak tė ndėrhyrjes kirurgjike, ėshtė lidhur edhe me njė kalim nė Tottenham.
Back to top Go down
View user profile
 
Lyoni interesohet pėr Van Nistelrooy
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: