PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Owen nėnshkruan me Manchester United!

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3973
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Owen nėnshkruan me Manchester United!   Fri Jul 03, 2009 1:02 pm

Kampioni i Ligės Premier, Manchester United, ka kompletuar transferimin sensacional tė Michael Owen.
Sulmuesi anglez, i shoqėruar nga lėndimet sė fundi, mbeti pa kontratė nė fund tė qershorit, kur skadoi marrėveshja e tij me Newcastle United, dhe nuk vonoi shumė dhe ai gjeti njė top-klub.

Owen do tė nėnshkruajė marrėveshje dyvjeēare me Manchester United, gjatė tė cilės periudhė raportohet se do paguhet pėr aq sa do tė vlejė.

“Michael ėshtė njė sulmues i klasit botėror me njė rekord tė dėshmuar golashėnues dhe kjo kurrė nuk qenė e dyshimtė”, ka thėnė Sir Alex Ferguson.

“Sapo fillova bisedat me klubet tjera, tė mėrkurėn mė telefonoi Sir Alex dhe mė ftoi pėr mėngjes tė nesėrmen, kur mė tha se dėshiron tė nėnshkruajė me mua. U pajtova pa menduar dy herė”, ka thėnė Owen.

“Ėshtė njė rast fantastik pėr mua dhe dua ta shtrėngoj kėtė rast me tė dy duart. Tash do tė bėhem lojtar i Manchester United dhe jam me fat qė tashmė njoh shumė lojtarė atje. Mė ka munguar para-sezoni vitin e kaluar, dhe jam i kėnaqur qė do tė filloj nga dita e parė kėsaj here”, ka shtuar anglezi.
Back to top Go down
View user profile
 
Owen nėnshkruan me Manchester United!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: