PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Sony Memory Stick prej 2 TB

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4344
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Sony Memory Stick prej 2 TB   Sun Aug 09, 2009 9:37 amSony ka paralajmėruar kartelat e memories Memory Stick me kapacitet prej dy terabajt. Ato janė tė dedikuara para sė gjithash pėr pėrdorim nė video kamerat me rezolucion tė lartė – HD.
Fotoaparatet moderne nė masė tė madhe incizojnė video materiale nė rezolucion HD dhe si rrjedhojė kanė nevojė pėr kartela tė memories tė kapacitetit tė madh. Kjo nevojė edhe mė shumė ėshtė e theksuar nė video kamerat moderne tė cilat ēdo ditė e mė shumė pėrdorin memoriet flash si medium pėr ruajtjen e dosjeve video.

Mu pėr kėtė, Sony ėshtė duke pėrgatitur kartelat e memories Memory Stick me kapacitet deri nė dy terabajt, me tė cilėn gjė do tė duhej t’i pėrmbushė edhe kėrkesat mė tė mėdha pėr ruajtje tė dhėnave.

Teknologjia tė cilėn Sony e pėrdorė nė kartelat e veta ėshtė e ngjashme me anė tė cilėn do tė pėrdorin konkurrentėt e saj mė e fortė, prodhuesit e kartelave tė memories SD. Kompania ka paralajmėruar shpejtėsinė e bartjes sė dhėnave prej 480 megabit pėr sekondė, qė ėshtė edhe maksimumi i standardit USB 2.0.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Sony Memory Stick prej 2 TB
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: