PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Lenovo O1 del nė tregun kinez

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4292
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Lenovo O1 del nė tregun kinez   Sun Aug 09, 2009 9:38 amNga muaji i ardhshėm nė tregun kinez fillon shitja e celularit O1 tė kompanisė Lenovo, i cili ėshtė inspiruar nė iPhone, por i pajisur me sistemin operativ Android.
Operatori mė i madh nė botė, China Mobile, ka paralajmėruar pėr muajin e ardhshėm fillimin e shitjes sė celularit O1 tė gjeneratės sė tretė (3G) nga kompania Lenovo, tė cilin tanimė e thėrrasin "OPhone" pėr shkak tė ndikimit tė dukshėm tė dizajnit tė iPhone nė kėtė pajisje.

Pajisja ėshtė e bazuar nė sistemin operativ Google Android, derisa mbėshtet standardin kinez 3G TD-SCDMA tė cilin tani pėr tani supozohet se e pėrdorin vetėm tre pėr qind e shfrytėzuesve kinezė. Do tė duhej tė ishte pikėrisht ky celular i cili do tė nxisė shfrytėzuesit qė tė pranojnė dhe pėrdorin komunikimet 3G.

Nė stilin e Apple App Store, China Mobile ka pėr qėllim tė nis dyqanin e vet online Mobile Market pėr aplikacione tė celularit O1.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Lenovo O1 del nė tregun kinez
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» "Gjenerali" i Kadaresė dhe "Shoku Zylo" i Agollit kapėrcejnė Murin Kinez

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: