PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Lamborghini hibrid qysh nė vitin 2015

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4344
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Lamborghini hibrid qysh nė vitin 2015   Mon Aug 10, 2009 4:37 amSipas pohimeve tė drejtorit ekzekutiv tė kompanisė Stephan Winkelmann, Lamborghini do tė duhej qė nė tė ardhmen e afėrt, mė saktėsisht nė vitin 2015, blerėsve tė tij potencialė t’u paraqes super-automjetin e parė hibrid tė tij.
Siē pohon Winkelmann, disa projekte tanimė janė nė punė e sipėr nė integrimin e elektromotorit tė vogėl nė kombinim me motorin mė tė vogėl me benzinė tė cilėt do tė paraqiteshin nė automjet.

Logjikisht, pritet zvogėlimi i shpenzimit tė karburantit si dhe ndotje mė e vogėl e mjedisit, e siē e dini edhe vet super-automjetet janė ndėr ndotėsit mė tė mėdhenj. Megjithatė, pėr tė mbajtur hapin me konkurrencėn, edhe nė Lamborghini po mendojnė seriozisht pėr zhvillimin e hibridit, tė cilin mendojnė qė nė treg ta plasojnė nė vitin 2015.

Ėshtė interesante se gjatė vitit tė njėjtė edhe Ferrari ka pėr qėllim tė bėj tė njėjtėn gjė me modelin 599 i cili tanimė ėshtė nė testime e sipėr. Madje edhe prodhuesi Porsche ėshtė duke punuar nė zhvillimin e hibridit nė modelin 911, kėshtu qė ėshtė e qartė se ka filluar tė mendojnė “gjelbėr” edhe nė fushėn e automjeteve luksoze dhe super-sportive.

Gjatė pesė viteve tė ardhshme Lamborghini nė zhvillimin e automjete hibride dhe zvogėlimin e gazrave tė dėmshme planifikon tė investojė 35 milionė euro, qė ėshtė pėr t’u lavdėruar.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Lamborghini hibrid qysh nė vitin 2015
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: