PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Twitter edhe mė tutje lufton kundėr sulmeve tė hakerėve

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4344
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Twitter edhe mė tutje lufton kundėr sulmeve tė hakerėve   Mon Aug 10, 2009 4:38 amEdhe pse kanė kaluar disa ditė nga sulmi mė i madh deri tani nė kėtė shėrbim jashtėzakonisht tė popullarizuar tė internetit, ekipi i Twitter raporton se po vazhdon mbrojtjen nga sulmet DDoS.
Siē edhe kemi raportuar, nė fund tė javės sė kaluar Twitter ka qenė shėnjestėr e sulmit tė hakerėve, me tė cilėn gjė shumica e pėrdoruesve nuk kanė mundur t’i qasen. Siē supozohet, edhe Twitter e Facebook si dhe disa shėrbime tjera tė internetit edhe mė tutje janė duke vazhduar tė janė viktima tė sulmeve tė hakerėve.

Ekspertėt e sigurisė tė Facebook kanė raportuar se sulmet e javės sė kaluar janė rezultat i sulmeve tė hakerėve tė drejtuara kah njė pėrdorues i vetėm i shėrbimit, blogerit gjeorgjian i cili fshihet prapa pseudonimit Cyxymu si dhe sulmi DdoS ka qenė i drejtuar drejtpėrsėdrejti nė tė.

Blogeri gjeorgjian Cyxymu nė pothuajse tė gjitha shėrbimet tė cilat i pėrdorė kritikon ashpėr autoritetet ruse pėr hapat qė ndėrmerr kundėr popullit tė tij dhe shtetit tė Gjeorgjisė.

Aktualisht Twitter me tė gjitha forcat po mundohet tė mbrohet nga sulmet e reja DDoS, prandaj shėrbimi apo disa pjesė tė caktuara tė pėrdoruesve kohė pak kohe nuk janė nė dispozicion.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Twitter edhe mė tutje lufton kundėr sulmeve tė hakerėve
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) pėrballoi ēdo sulm tė armiqve kundėr Mirditės Nga:Tomė Mrijaj
» Dashnim Hebibi:Dita e flamurit u festua edhe nė Bosnjė e Hercegovinė

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: