PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 61 pėr qind e tė rinjve vjedhin muzikė nga interneti

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4344
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: 61 pėr qind e tė rinjve vjedhin muzikė nga interneti   Mon Aug 10, 2009 11:54 amStudimi mė i ri i shkencėtarėve britanikė ka shfaqur disa tė dhėna bukur interesante si ajo qė 61 pėr qind e tė rinjve nė mes moshave 14 e 24 shkarkojnė muzikė nė formė tė paligjshme nga interneti si dhe secili prej tyre mesatarisht shkarkon nga 8.000 kėngė.
Studimi ėshtė kryer nga Universiteti Hertfordshire sipas kėrkesės sė UK Music, organizatės e cila pėrfaqėson muzikantėt britanikė dhe industrinė muzikore britanike nė pėrgjithėsi. Grupi nė shėnjestėr ka qenė ai me personat nė mes moshave 14 e 24 vjeē, e pėr nevoja tė studimit janė anketuar 1.808 veta.

Nga numri i pėrgjithshėm i tė anketuarve, 61 pėr qind e tyre kanė pranuar se shfrytėzojnė mėnyra tė paligjshme pėr shkarkim tė muzikės si rrjetet P2P (peer-to-peer) apo torrente, gjersa 83 pėr qind e tyre kanė pranuar se kėtė e bėjnė nė baza javore apo ditore.

Nė tė njėjtėn kohė, tė anketuarit tė cilėt merren me kėtė aktivitet kanė pranuar se nė mesatare posedojnė rreth 8.000 tituj muzikorė tė shkarkuar nėpėrmes kėtyre kanaleve.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
61 pėr qind e tė rinjve vjedhin muzikė nga interneti
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: